Drzwi Drewniane Dwuskrzydłowe

Gdy już na Twojej działce stoi piękny, wymarzony dom, zazwyczaj przychodzi czas na garaż. W końcu i samochodowi należy się odrobina dachu nad…maską. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestaniesz się martwić o jego stan i o to czy właściwie nadal stoi na swoim miejscu. Projektów tego typu można mnóstwo znaleźć na rynku. Można zdecydować się na najróżniejsze rozwiązania zarówno wchodzące w skład domu, jak i wolnostojące, zdobiące przydomową zieleń. Niektórym wystarczy by garaż był dostatecznie duży oraz miał dwuskrzydłowe drewniane drzwi, jednak są i tacy których garaż ma pełnić nie tylko funkcję użytkową ale także ozdobną. Ważny jest dla nich nawet surowiec z którego jest wykonany, czy będzie to projekty drewniany, murowany, czy z blachy.

Przed budową garażu, bez względu na to jaki i z czego będzie, czy drewniany, czy z dwuskrzydłowymi drzwiami, warto wiedzieć, że można go postawić bez biegania po pozwolenie na budowę. Można go postawić jako obiekt tymczasowy, który zgodnie z przepisami prawnymi musi być nietrwale związany z gruntem i możliwy do przeniesienia w określonym terminie. Można również wykorzystać inną procedurę pozwalającą na postawienie budynku gospodarczego mogącego służyć jako garaż. Również nie może być trwale związany z gruntem oraz przekraczać 25 m2  powierzchni. Należy jednak wiedzieć, że tak naprawdę każde starostwo indywidualnie decyduje jak należy interpretować prawo i czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Garaży na rynku jest mnóstwo. Każdy z pewnością znajdzie coś co pokryje jego zapotrzebowania. Najczęściej jednak są to projekty z jednym pomieszczeniem, o minimalnej wysokości 2,2 metry. Normy techniczno – budowlane nie określają natomiast wysokości maksymalnej. Wynika ona najczęściej z postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Garaże wyposażane są głównie w bramy lub dwuskrzydłowe drzwi, które pozwolą na łatwe użytkowanie. Garaże wykonywane są z różnych surowców. Na murowane decydują się zazwyczaj osoby chcące mieć go w szkielecie domu. Dużym powodzeniem cieszą się  garaże drewniane, wyposażone w piękne, klasyczne drzwi dwuskrzydłowe. Tegu typu projekty mogą stanowić rewelacyjną dekorację ogrodu. Najlepszym rozwiązaniem są te wykonane przy użyciu metody „pióro i wpust”. Dzięki temu są stabilne i służą nawet sto lat.

Garaże blaszane to tanie, ale niezbyt funkcjonalne rozwiązanie. Również najczęściej posiada dwuskrzydłowe drzwi, jednak nie prezentuje się tak pięknie jak drewniany. Jego dużym minusem jest słaba użytkowość w porach roku takich jak lato, czy zima. Zimą we wnętrzu jest bardzo zimno, natomiast latem upał jest nie do zniesienia. Jednak jeśli komuś to nie przeszkadza to dlaczego nie. Jak widać garaże są najróżniejsze, jednak najważniejsze by spełniał oczekiwania przyszłego użytkownika. My jesteśmy za garażem z naturalnego surowca z pięknymi, dwuskrzydłowymi, drewnianymi drzwiami. Są one nie tylko praktyczne, ale i naprawdę pełne uroku.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.