Drzwi Drewniane

Drzwi to ozdoba domu, zazwyczaj już one mówią, jaki klimat panuje wewnątrz. Surowiec i wygląd drzwi wejściowych należy dobrać do wnętrza, do tego co możemy spotkać po przekroczeniu progu. Możliwości przy wyborze materiału „na drzwi” jest kilka, jednak dominują drzwi drewniane, z metalu oraz PCW.

Do domów murowanych można wybrać właściwie każdą opcję, inaczej jednak wygląda sprawa przy domku z naturalnego surowca. W tym przypadku zdecydowanie wygrywają drzwi drewniane. Drzwi drewniane wykonywane są głównie z drewna litego bądź klejonego. Podobnie jak to jest w przypadku tworzenia balików klejonych, przy drugiej możliwości, nakładane są na siebie cienkie warstwy surowca i trwale łączone. Wbrew pozorom drzwi drewniane klejone są bardzo trwałe i świetnie sprawdzają się nawet w tak zróżnicowanych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Dodatkowym plusem jest przystępna cena. Drzwi z drewna litego są piękne, mocne i służą bardzo długo, jednak przekłada się to także na ich wysoki koszt.

Drzwi drewniane można wykonać z różnych gatunków, dla na rynku dominują przede wszystkim: świerk, sosna, brzoza, czy mahoń. Pamiętajmy, że wybierając domek drewniany, wybierzmy też drzwi i okna z tego samego surowca. Wprowadzanie plastiku może popsuć cały urok konstrukcji.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.